Deratyzacja

Zajmujemy się zwalczaniem szczurów,myszy oraz odławianiem kun i łasic.

Używane w tym celu metody:

 

METODA CHEMICZNA

Polega na wykładaniu substancji biobójczych mających na celu eksterminację gryzoni z danego obszaru, bądź obiektu w wyniku ich wytrucia.
Zgodnie z obowiązującym prawem oraz względami bezpieczeństwa, rodentycydy wykładamy w stacjach deratytzacyjnych, tak zwanych karmnikach, co uniemożliwia dostęp do œśrodka osobom postronnym i zwierzętom.

 

METODA FIZYCZNA

Metody fizyczne są bardzo złożone. Przede wszystkim należy ocenić jak duża jest populacja gryzoni na danym obszarze oraz zlokalizować główne miejsce występowania i główne miejsca nachodzenia.
Bardzo ważne jest wyeliminowanie wszystkich możliwych miejsc, przez które gryzonie mogą wejœść do obiektu np. przegryzione rury kanalizacyjne, uszkodzone i nieszczelne okna,dziury, szpary drzwiowe,wadliwe przewody wentylacyjne, otwory w okolicach rur itd.
Istotną rzeczą jest dobranie odpowiedniego wabika tak zwanego atraktantu, który wabi gryzonie do miejsc przez nas w tym celu wyznaczonych.
Atraktant dobieramy w oparciu o miejsce bytowania gryzoni, źródeł i rodzaju ich pokarmu oraz sam gatunek gryzonia. W miejskiej piwnicy bloku sposób działania będzie zupełnie inny niż np. w hurtowni czy magazynie spożywki.

 

Gryzoniezagrożeniem dla zdrowia ludzkiego, szczególnie dla dzieci, osób starszych, oraz osób z osłabionym układem odpornośœciowym. Gryzonie oprócz tego, iż niszczą dobra materialne, przenoszą także pasożyty, choroby odzwieżęce i wszelkie bakterie.
Kontakt z gryzoniami wywołuje również problemy zdrowotne związane z reakcjami alergicznymi i astmą.

 

METODA ODŁAWIANIA

Kuny potrafią być bardzo uciążliwymi gośćmi w naszych domach, na poddaszach, w budynkach gospodarczych itp. Odławiamy je za pomocą klatek żywołownych wabiąc je wczśeœniej atraktantem feromonowym i przynętą. Sposób ten ma bardzo dużą skuteczność w walce z tymi przebiegłymi zwierzętami.